Arkham Horror: The Card Game

Fantasy Flight Games

Kooperacyjne śledztwo z talią agendy i talią aktów, testami z worka chaosu i oknami reakcji. Struktura faz i okna czasowe są zamodelowane.

1–4 co-op vs the mythos · kooperacyjna

Four phases on a fixed timing framework: player windows at named points, 'when' effects that interrupt before the impact, forced effects before reactions. Every skill test is its own subflow with a draw from the chaos bag; actions call that subflow.

One scenario, framework following the Rules Reference. The campaign log and trauma follow the same pattern as the Gloomhaven campaign layer.

Cel i koniec gry

  • Wygrana last act advanced (usually a favourable resolution)
  • Przegrana last agenda advanced (usually an unfavourable resolution)
  • Odpada damage ≥ health or horror ≥ sanity
  • Przegrana all investigators eliminated or resigned

Jak przebiega gra

Śledź tor od góry do dołu. ↻ powtarza, boczny tor to rozgałęzienie; pod każdym krokiem: co tam decydujesz. Dotknij kroku, by zobaczyć, co tam decydujesz.

start↻ Scenarioaż resolution reached (act or agenda) or all investigators eliminated1. Mythos1.2 One doom on theagenda1.3 Check the doomthreshold↻ 1.4 Encounter card per investigatorna investigatorsDraw and resolve:treachery, or an enemy…gracze mogą zagrywać szybkie akcje2. Investigation2.1 Investigationphase beginsgracze mogą zagrywać szybkie akcje↻ 2.2 Turnsna investigators↻ 2.2.1 Actionsaż 3 actions used or turn endedTake an actionprzez investigatorgracze mogą zagrywać szybkie akcje2.2.2 Turn ends,remaining actions are…3. Enemy3.2 Hunters movetoward the nearest…gracze mogą zagrywać szybkie akcje↻ 3.3 Enemy attacksna investigatorsReady engaged enemiesattack and become…gracze mogą zagrywać szybkie akcje4. Upkeep4.1 Upkeep beginsgracze mogą zagrywać szybkie akcje4.2 Reset actions4.3 Ready everything4.4 Draw 1 card andgain 1 resource4.5 Hand limit 8koniec gry
Wszystkie kroki słowami
  1. Scenario aż resolution reached (act or agenda) or all investigators eliminated
    1. 1. Mythos
      1. 1.2 One doom on the agenda
      2. 1.3 Check the doom threshold
      3. 1.4 Encounter card per investigator na investigators
        1. Draw and resolve: treachery, or an enemy spawns
    2. 2. Investigation
      1. 2.1 Investigation phase begins
      2. 2.2 Turns na investigators
        1. 2.2.1 Actions aż 3 actions used or turn ended
          1. Take an action przez investigator

            Jedno z:

            • investigate

              Dozwolone, jeśli actions_left > 0.

            • move

              Dozwolone, jeśli actions_left > 0.

              • Wybierz connected locations
            • draw card

              Dozwolone, jeśli actions_left > 0.

            • gain resource

              Dozwolone, jeśli actions_left > 0.

            • engage

              Dozwolone, jeśli actions_left > 0 and an enemy at the location.

              • Wybierz enemies at the location
            • fight

              Dozwolone, jeśli actions_left > 0 and an enemy at the location.

              • Wybierz enemies at the location
            • evade

              Dozwolone, jeśli actions_left > 0 and engaged.

              • Wybierz engaged enemies
            • play card

              Dozwolone, jeśli actions_left > 0 and resources ≥ cost.

              • Wybierz playable cards in hand
            • activate

              Dozwolone, jeśli actions_left > 0 and a card with an action ability in play.

              • Wybierz action abilities in play
            • end turn
        2. 2.2.2 Turn ends, remaining actions are lost
    3. 3. Enemy
      1. 3.2 Hunters move toward the nearest investigator
      2. 3.3 Enemy attacks na investigators
        1. Ready engaged enemies attack and become exhausted
    4. 4. Upkeep
      1. 4.1 Upkeep begins
      2. 4.2 Reset actions
      3. 4.3 Ready everything
      4. 4.4 Draw 1 card and gain 1 resource
      5. 4.5 Hand limit 8
        • Jeśli more than 8 cards in hand: wybierz cards in hand

Na stole

stref i stosów: 14
  • map jawne
  • player deck na gracza · zakryte · potasowane
  • hand na gracza · widzi tylko właściciel
  • play area na gracza · jawne
  • player discard na gracza · jawne
  • threat area na gracza · jawne — engaged enemies and treacheries
  • encounter deck zakryte · potasowane
  • encounter revealed jawne
  • encounter discard jawne
  • agenda deck jawne
  • act deck jawne
  • chaos bag zakryte · potasowane — contents depend on the difficulty level
  • chaos revealed jawne
  • committed na gracza · jawne

Pod maską

Te zasady są czytane prosto z modelu gry: tych samych danych, z którymi gra silnik. Dokładne wyrażenia, schemat zasad i źródło modelu:

Schemat zasad

Fanowski model gry wydawcy Fantasy Flight Games: pokazana jest tylko struktura zasad, naszymi słowami. Karty, scenariusze i rozgrywka nie są publikowane bez zgody wydawcy. Niepowiązane z wydawcą ani przez niego nieautoryzowane.